Karta win

Wina białe


Raiz, półwytrawne0,75 l – 60 zł
Maule Valle, Chile150 ml – 12 zł
 
Wino o lśniącym żółtym kolorze z zielonymi refleksami. Posiada przyjemny i świeży aromat owoców tropikalnych. Zrobione z odmiany Sauvignon Blanc.

 

Soave Classico, wytrawne
0,75 l – 60 zł
Włochy
150 ml – 12 zł

Delikatne wino o kolorze jasno-żółtym z zielonymi refleksami. Zapach: świeży kwiatowy z akcentem białych winogron i kwiatów, w tle wyczuwalne jabłka i gruszki. Smak: Bardzo przyjemny, lekko wytrawny z dobrze zrównoważoną kwasowością.


 
Bianco Frizzante, półwytrawne
0,75 l – 50 zł
Włochy

Białe wino gronowe. Młode i pełne werwy lekko musujące, cudownie rozpływa się delikatnością na języku i zaprasza do pełnych pasji wspólnych chwil ze znajomymi. Doskonałe do przekąsek, pizzy oraz lekkich posiłków. Polecane do ryb i owoców morza.


 
Bordeaux Moelleux, półsłodkie
0,75 l – 60 zł
Appellation d’Origine Protegee, Francja
150 ml – 12 zł

Białe wino gronowe o owocowo-kwiatowych bukiecie i półsłodkim smaku. Znakomity dodatek do owoców morza, kuchni azjatyckiej i deserów


Wina czerwone


Infinity Primitivo, wytrawne
0,75 l – 70 zł
Indicazione Geografica Protetta, Włochy


Włoskie wino z regionu Pulia. Wino bardzo owocowe, ciepłe i miękkie. Dobrze zbudowane, posiadające miękkie taniny. Znakomity dodatek do twardych serów i grillowanych mięs. 
Imbizo, półwytrawne
0,75 l – 60 zł
RPA
150 ml – 12 zł

Południowoafrykańskie czerwone wino półwytrawne, jakościowe, o owocowym bukiecie i wyrazistym smaku. Nadaje się doskonale jako dodatek do pizzy, makaronów, czerwonych mięs oraz serów. 
Civimta Saperawi, półsłodkie
0,75 l – 55 zł
Gruzja150 ml – 12 zł

Tradycyjne wino z regionu Telavi w Kakheti. Produkowane z lokalnych czerwonych winogron, zbieranych w winnicach nad brzegiem rzeki Alazani. Wspaniała równowaga między słodyczą a kwasowością czyni to wino doskonałym towarzyszem owocowych sałatek i ciast.


Wina różowe


Cabernet D’Anjou, półwytrawne
0,75 l – 50 zł
Appellation Cabernet D’Anjou Controlee, Francja


To wyśmienite wino pochodzi z winnic położonych w dolinie rzeki Loary we Francji. Barwa różowa z łososiowym odcieniem. W smaku łagodne, orzeźwiające i eleganckie. Doskonałe jako aperitif, do lekkich przekąsek i grillowanych dań.